Světové ženské auto roku 2024

10.03.2024

Nejnovější čistě elektrická Kia EV9 byla 7.3.2024 vyhlášena celkovým vítězem v prestižní soutěži Světové ženské auto roku 2024 (WWCOTY). Mezi pěticí finalistů přesvědčila Kia EV9 mezinárodní porotu, složenou z 75 předních motoristických novinářek z 52 zemí světa, včetně české zástupkyně z www.zenavaute.cz, svým udržitelným přínosem pro novodobou mobilitu. Vítězství modelu EV9 podtrhuje jeho vynikající vlastnosti a zajišťuje mu vedoucí postavení v rychle se vyvíjejícím prostředí elektromobilů.

Zcela nová Kia EV9 byla na konci ledna vyhlášena vítězem v kategorii SUV a mohla tak bojovat o místo celkového vítěze soutěže WWCOTY.

Letošní volba byla obzvláště obtížná vzhledem k vynikající úrovni všech kandidátů, říká Marta Garcia, výkonná prezidentka WWCOTY. Každý z finalistů měl dostatečné zásluhy na to, aby získal trofej. Kia EV9 zvítězila nad svými soupeři, protože se jedná o vozidlo, které je schopno uspokojit potřeby spotřebitelů na celém světě."

Čistě elektrické SUV Kia EV9 bylo po pečlivé analýze a důkladném zkoumání porotkyň drtivě favorizováno mezi pěticí finalistů. EV9 vynikla díky působivé kapacitě umožňující pojmout celou rodinu, a to až sedm členů posádky. Současně se jedná o první vůz v segmentu E-SUV nabízející délku přes 5 metrů s vynikající aerodynamikou, což přispívá k výjimečným výkonům. Kia EV9 se vyznačuje zejména širokým využitím udržitelných materiálů (až 34 kg recyklovaných plastů je použito v interiéru vozu), nadčasovým designem, nejmodernějšími technologiemi, které jsou dostupné ve vybraných modelech prémiových značek. Nechybí mimo jiné možnost obousměrného nabíjení i ultrarychlého dobíjení.

Prestižní dámské ocenění modelu EV9 následuje po úspěších crossoveru Niro, který v roce 2023 zvítězil v celkovém hodnocení WWCOTY a SUV Sportage, které v roce 2022 ovládlo kategorii nejlepší „Rodinné SUV“.

Další informace o soutěži Světové ženské auto roku naleznete na oficiálních webových stránkách: www.womensworldcoty.com