Kia na Slovensku věnuje více než 375 tis EUR na pomoc proti COVID-19

12.04.2020

- Dar na pomoc slovenské vládě omezit šíření COVID-19 a léčit pacienty pomocí lékařských strojů a zařízení

- 200 000 EUR od Nadace Kia Motors Slovakia financuje poskytování ventilátorů pro nemocnice na Slovensku

- Více než 140 000 EUR na podporu Fakultní nemocnice v Martině novým zařízením

- 35 000 EUR věnováno Slovenskému Červenému kříži a dalším místním organizacím na financování zdravotnického a bezpečnostního vybavení, včetně 10 500 obličejových masek pro seniory v Žilině

Kia Motors Slovakia, jeden z největších zaměstnavatelů v Žilinském kraji, poskytla vládě Slovenské republiky dar ve výši 200 000 EUR na financování nákupu tolik potřebných dýchacích ventilátorů a na pomoc v boji proti šíření nového koronaviru COVID-19.

Na slavnostním ceremoniálu, při kterém Kyong Jae Lee, prezident společnosti Kia Motors Slovakia, předal symbolický šek na částku 200 000 EUR místopředsedovi Vlády a Ministru hospodářství Slovenské republiky Richardu Sulíkovi. Finanční prostředky pomohou vládě koupit zdravotnické zařízení, aby pomohly pacientům zotavujícím se z COVID-19, jakož i OOP (osobní ochranné prostředky) pro přední zdravotnický personál a starší obyvatele Žilinského kraje.

Nadace Kia Motors Slovakia navíc zakoupila kompaktní mobilní anesteziologická zařízení a dýchací ventilátory v hodnotě více než 140 000 EUR pro Fakultní nemocnici v Martině. Tento týden začala nemocnice v Žilině distribuovat 10 500 obličejových masek pro lepší ochranu 3 500 pacientů a pracovníků ve 26 zařízeních po celém regionu. Nadace Kia Motors Slovakia také věnuje více než 35 000 EUR slovenskému Červenému kříži a dalším místním komunitním organizacím na financování nákupu lékařských stanů, roušek a dalších ochranných prostředků. Ve spolupráci s městem Žilina a se Slovenským červeným křížem se do distribuce roušek v rámci projektu "Rouška pro Žilinu" zapojili i dobrovolníci z řad zaměstnanců výrobního závodu Kia.

Kia Motors Slovakia bude i nadále spolupracovat s vládou a místními úřady na podpoře preventivních opatření a bránění šíření COVID-19 na Slovensku.