Vstupní stránka :: Novinky

KIA slaví 7 let od zavedení přelomové sedmileté tovární záruky

Na začátku roku 2017 uběhlo již sedm let od přelomového rozhodnutí automobilky Kia nabídnout všem svým evropským zákazníkům sedmiletou tovární záruku, která je vprvních třech letech bez omezení kilometrů. Od čtvrtého roku platí omezení pouze na celkový nájezd, který činí maximálně 150 tisíc kilometrů.

„Rozhodnutí zavést sedmiletou tovární záruku na všechny nové vozy prodávané vEvropě a tudíž ivČeské republice bylo pro značku KIA přelomové. Jestliže před sedmi lety byla stále ještě jedním zhlavních důvodů pro nákup vozu KIA vČR cena, nyní to již neplatí. Zákazníci si zvykli na skutečnost, žeKIA vyrábí kvalitní, bezpečné a nadstandardně vybavené vozy a že si za svými produkty stojí. Znašich interních výzkumů vyplývá, že nejdůležitější důvody pro výběr našich modelů jevsoučasnosti právě kvalita potvrzená délkou trvání záruky ataké dynamický design,“ říká pověřený generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH Arnošt Barna stím, že cena vozu je u zákazníků vsoučasnosti až na třetím místě.

Zprůzkumu evropského trhu sojetými automobily, který vypracovala pro automobilku KIA společnost EurotaxGlass's, vyplývá, že sedmiletá záruka, již tři roky od uvedení na trh, zvýšila zůstatkové ceny vozů Kia vprůměru o šest procent. Na českém trhu je situace přitom podobná a vpřípadě nejprodávanějšího modelu Kia cee´d ještě lepší. Společnost EurotaxGlass´s uvádí, že jen za poslední tři roky seprůměrná zůstatková hodnota modelu cee´d vČR zvýšila dokonce o 6,4 procentního bodu.

„Z našich zkušeností vyplývá, že zákazníci se svých vozů KIA zbavují neradi. Pokud obměňují vůz, častěji ten svůj starší model darují příbuzným. Důvodem jsou právě pozitivní zkušenosti se značkou KIA a bezproblémový servis spojený se spolehlivostí našich vozů. Nižší počet ojetých automobilů Kia na trhu a vysoká poptávka po nich potom drží jejich zůstatkové ceny výše než u konkurence,“ dodává Arnošt Barna.

Fakt, že po sedmi letech se žádná jiná automobilka neodvážila kpodobnému kroku jako KIA, svědčí otom, že takto široká garance klade vysoké nároky už na samotný vývoj a konstrukci vozů. „Zpohledu strojírenského výrobku je sedmiletá záruka souměřitelná se zárukou doživotní. Pokudnapříklad navrhujete výfukovou soustavu s životností dva nebo čtyři roky, jak je běžné uevropských výrobců, tak můžete přemýšlet o různé povrchové úpravě a tloušťce materiálu. Pokud zani ručíte sedm let téměř bez jakýchkoli výjimek, musíte zvolit mnohem kvalitnější nerezové materiály azpracování. To samé platí u jakýchkoli dalších komponentů,“ říká Michal Tolar, technický manažer KIA MOTORS CZECH.

Právě rozsah tovární záruky je přitom něco, co zákazníky dokáže překvapit i po sedmi letech, po které ji automobilka KIA poskytuje. „Zákazníci knám často přicházejí se zkušeností snejrůznějšími variantami prodloužených záruk, které obsahují řadu výjimek a omezení. Automaticky proto počítají stím, ženaše záruka bude podobná. Po prostudování záručních podmínek jsou proto mile překvapeni tím, že jde o plnohodnotnou tovární záruku,“ upozorňuje Arnošt Barna stím, že záruka se vztahuje také na všechny modely salternativními pohonnými jednotkami a také na pohonné akumulátory. Nejenprivátní, ale především firemní zákazníci proto mají jistotu, že zůstatková hodnota zůstane vysoká i u vozů na alternativní paliva, což je jeden zfaktorů, který pomáhá odbourávat rezervovanost zákazníků kmodelům salternativním pohonem. I díky sedmileté záruce se proto KIA chce stát jedním zlídrů českého trhu voblasti hybridních a elektrických vozidel.

AUTOKOM, spol. s r.o.
Tečovice 362, 76302 Zlín
Tel: +420 577 100 302
Fax: +420 577 100 301
E-mail: info@autokom.cz

KIA MOTORS
Tř. T. Bati 406, 76302 Zlín
Tel: +420 577 775 100 - prodej
Tel: +420 577 775 110 - servis
E-mail: autokom.prodej@autokom.cz

PRODEJ NISSAN
Tř. T. Bati 406, 76302 Zlín
Tel: +420 577 775 123
Mob: +420 777 577 835
E-mail: autokom.prodej@autokom.cz

Copyright © 2011-2017 AUTOKOM, spol. s r.o. | Tvorba www stránek Zlín a SEO optimalizace by GALANDR.com